24 Haziran 2020 Çarşamba

Yusuf Ziya Özcan Hesap Vermelidir!


Bilindiği gibi, Gelecek Partisi Eğitim Politikaları Başkanlığı yapan eski Yükseköğretim Kurumu (YÖK) Başkanı Yusuf Ziya Özcan, 22 Haziran tarihinde TV5 televizyonunda Muhammed Vefa ve Bünyamin Güler’in sunduğu “Ankara Bürosu” adlı programda itiraf niteliğindeki şu beyanlarda bulunmuştur:
“Savcı Şadan Sakınan geldi, benden dataların depolanması için ekstra hard disk istedi. 1 terabayt disk verdim. Geçti bir tane daha hard disk istedi. ‘Hayırdır, ne yapacaksınız bu hard diski, sorular 10 megabayt tutmaz’ dedim. Sakınan, ‘Biz geriye dönük arama yapacağız. Bütün sınavları alacağım’ dedi. 4 terabayt disk verdim, 5’inci hard diskte tamam dedim artık. Siz bütün soruları alıyorsunuz, bu çalınan sorularla alakalı değil dedim.

Ben bir daha hard disk vermeyince  Zekeriya Öz  beni aradı, ‘Hocam bu Türkiye için çok önemli bir mevzu’ dedi. Bende dedim ki, evet çok önemli ama bir türlü sonuç çıkmıyor. Zekeriya Öz, ‘Şadan Sakınan elinden geleni yapıyor, sizden hard disk istemiş siz olmaz demişsiniz’ dedi. Sonra öğrendim ki en baş FETÖ’cü Şadan Sakınan çıktı. Saflığımıza bak, bir terabayt hard diske dünyalar sığar. Bir sınav soruları 10 megabayt tutmaz. ÖSYM’nin kullandığı ve kullanmak için beklettiği bütün soruları aldılar”
Bu ifadelerinin içeriği değerlendirildiğinde Özcan’ın “Saflığımıza bak” diyerek bu işten sıyrılmaya çalışması kabul edilemez. Özcan’ın başkanlık yaptığı dönemde binlerce öğrencilerin emeğinin, parasının, hakkının gasp edildiği şifre skandalına ortak olduğunu TV5’teki programda açıkça itiraf etmiştir.

Kimdir Yusuf Ziya Özcan?
YÖK Başkanlığı yaptığı dönemde;
-Türbanı üniversitelere sokan kişidir.
niversiteye hazırlanan binlerce öğrencinin ve onların velilerinin emeğinin, parasının, hakkının gasp edildiği şifre skandalında emrindekileri görevden almayarak, hırsızlığa sahip çıkan kişidir.
-“Fırsat eşitliği” adı altında kat sayı farkını yok seviyesine getirerek İmam Hatip Liselilerin (İHL) bütün üniversitelere girmesini sağlayan kişidir.

Kurtuluş Partisi Gençliği olarak bizler;
Yusuf Ziya Özcan’ın 27.04.2012 tarihinde “Şehircilik ve Üniversite” konulu konferansta protesto eden kişileriz.
Yusuf Ziya Özcan sahneye “Türbanı üniversitelere sokan YÖK Başkanımız” diye sahneye davet edildiğinde, Kurtuluş Partisi Gençliği olarak; “Sizin üniversitelerle ilgili söz söylemeye hakkınız yok, ben Kurtuluş Partisi Gençliği adına konuşuyorum, üniversitelerin ticarethanelere dönüştürülmesi ve tüm üniversitelerin laiklikten yoksunlaşması sizin döneminizde gerçekleşmiştir” diyenleriz.
Eğitimin gericileştirilmesine, cemaat yurtlarına karşı “Ne cemaat yurdu, ne tarikat evi! YURTKUR uyuma, öğrenciye yurt kur” sloganıyla Türkiye’nin dört bir yanında on binlerce imza toplayan, İstanbul’dan Ankara’ya yürüyen kişileriz.
AKP’giller, FETÖ ile ganimet savaşına girmeden önce, üniversite sınavlarında sorular şifrelenerek milyonlarca öğrencinin emeği çalındığında, bu hırsızlığın ‘sehven’ yapıldığını açıklamasına karşı dönemin Başbakanı Tayyip Erdoğan “ben tatmin oldum” diye FETÖ’yü korurken, biz Türkiye’nin dört bir yanında ‘Emek Hırsızı ÖSYM’ eylem yapan kişileriz.
Yani ülkemizi ortaçağın karanlığına götürmek isteyen AKP’giller’e ve FETÖ’ye karşı mücadele eden kişileriz.
Laikliğin vazgeçilmez bir ilke olduğunu ve laiklik olmadan bilim, demokrasi ve özgürlüğün olmayacağının savunucularıyız.
Özcan’ın yukarıda bulunduğu itirafları sonrasında Cumhuriyet Savcıları harekete geçmelidir. Yusuf Ziya Özcan başta olmak üzere o dönemdeki yetkilileri TCK’deki maddelere göre, görevi kötüye kullanma suçu, kamu görevlisinin suçu bildirmemesi suçu, eğitim ve öğretim engellemesi suçu, suç işlemek amacıyla örgüt kurma suçu, suçluyu kayırma suçu, suç ve delillerini yok etmek, gizleme ve değiştirme gibi birçok suçları işlediğinden dolayı hesap vermeleri gerekmektedir.
Belki bugünkü yargıçlar bu itirafların üzerine hareket geçmeyebilir bugünkü yasalarla ama emri sadece hukuktan ve vicdanlarından alan bağımsız mahkemelerde yargılanmaktan kaçamayacaklar. Eninde sonunda çelik bilezikle tanışacaklar.
Kurtuluş Partisi Gençliği

1 yorum:

 1. Egitim ve sınavlarda gelinen nokta çok acı

  tus forumlarında iddialar “...Bundan 7-8 kadar yıl önceydi. 5-6 defa girdiğim ÜDS lerden 50-60 arası alıp duruyordum. Meşhur bir TUS dersanesinin Meşhur bir sahibi -ki iyi İngilizce bilmesi ile de tanınır- yerime ÜDS ye girebileceğini söyledi. "Sen de sarışın gözlüklüsün ben de, kimse anlamaz bile, ben böyle çok kişiye ÜDS-KPDS kazandırttım" dedi. Tabi teklifini "bütün akademik hayatımı b.k çukurunun üzerine bina edemem" diyerek reddettim. 1-2 sınav daha sürünüp kendim 71'imi aldım. Eğer yakalanırsa "sevgili JOKER abimin" aleyhine tanıklık ederim. Allah islah etsin, bir adamın her işi mi YAMUK olur ya?”

  http://www.stetuskop.com/showthread.php?t=4964&page=62
  http://www.stetuskop.com/showthread.php?t=10037
  http://www.stetuskop.com/showthread.php?t=4309
  http://www.stetuskop.com/showthread.php?t=9306
  Ateş olmayan yerden duman çıkar mı
  tusdata ve veya uz.dr sami selçukbiricik in sponsoru olduğu drtus.com tus forumunda övünme ve güç gösterisi olarak anlatılan ösym den bilgi sızdırmalarını, ilişkilerini, bağlantılarını, görüşmelerini maddi güç ve fetö paralel yapı veya başka bir cemaat örgüt dava yapı bağlantısı olmadan nasıl yapılabileceği şayanı hayret bir konu olarak şüpheleri celbetmekte haklıdır tusdata ve veya sahibi uz.dr. sami selçukbiricik iddia edildigi gibi feto paralel fethullah gülen mensubu mudur iskenderpaşa hakyol mensubu mudur bilinmez ve böyle olsa da olmasa da özkaya özel hayatı kendi tercihidir bu kısmına saygı duyulmalı ancak 15 Temmuz olayları davası gazileri ve şehitlerini yaşamış bu ülkede ilişkiler ağı Ağacın Kurdu kitabındaki gibi rahatsız edici giriftlikte.. Bu arada ösym nin sınava başkasının yerine girdiği tespit edilen tus Dersanesi sahibi ifadesiyle bu kişinin kamu oyunun anladığı kişinin büyük ihtimalle uz Dr Sami selçukbiricik olduğu kanaati oluşuyor. Ösym nin ve uzman doktor sami selçuk biricik in de açıklama ve videolarında net bir aksi beyanı yok ..soruşturmaların akamete uğraması bu ortamda bu bağlantılarla ve tusdata dusdata maddi sponsorluğunda yayın yapan Drtus.com tus/dus/eus forum sitesinde ösym ve yök te tanıdıkları olduğu ve maddi gücü fazla olduğu icin ösym de yök te sağlık bakanlığında muhatap kabul ediliyor itibar görüyor beyanları zaten malumun ilanı beklenen bir durum . Geçmiş yıllardaki Konya Beyaz Kalem olayındaki gibi bundan çıkan, anlatılan veya kanaatimize göre anlatılmayandan hissedilen anlam tusdata hazırlık dersanesinin paralel yapi feto Fethullah Gülen cemaatine genç klinisyenler yapılanması içinde herkesten farklı özel ve çok fazla kontenjan ayırdığı ve iyilik yapmak icin ücretsiz aldığı kişisel verileri yasadışı kaydettiği yani fişleme yaptığı belgeleri videoları rezaleti..
  ÖSYM kampanyaları ile bir yandan tusdata bir yandan STV ve zaman gazetesi bir yandan taraf gazetesi ile ÖSYM'nin şifre ve hatalı soru ve sınavlarla gündeme gelirken kpss, ve polis hakim avukat savcı sınavları yolsuzluğunun unutturulduğu gündemin ösym ciddiyetsizliğiyle yaptığı hatalı sorular üzerinden hak arıyor tarzı kampanyalarla her sınav döneminde ösym yolsuzluğu gündeminin değiştirilip kpss sınavı ve diğer sınav soru çalmalarının ve zaman aşımı türü örtbaslarin siyasette milletvekili Prof.Dr. ÖSYM ve YÖK ' teki kirli bağlantıları, telefon mail iletişim ve irtibatlı kişileri Dolar Euro Dinar Dirhem Afyon Esrar ne kullanıyorlarsa Ali Veli Halil Bilal İsa Musa Sema Esma Ayşe Fatma Fatih Burhan Nurhan Orhan Muharrem Mükerrem Naim Saim Rabia Safiye Nazife Hafize Binnur Zin Nur Rahmi Rahim adları her kimse kimdir bunlar bulunmalı ve hala ayıklanmadığı gerçeğinin örtüldüğü sürece . .
  seffaf olmasi gereken kurumların kanser gibi hasta hastalıklı enfekte bir ilişki zinciri değil mi?
  Her sınavda sorular alındı mı çalındı mi sızdı mi sızdırıldı mi kaygısı yersiz Mi?

  YanıtlaSil

Öneri/eleştiri ilet.