25 Ekim 2016 Salı

OHAL Bahanesiyle Şeriat Propagandalarına Geçit Vermeyeceğiz!

İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencileri birkaç gün önce "O halde Karma Eğitime Son"  adlı, stantlarını dahi kız-erkek ayrı açtıkları bir imza kampanyası başlatmışlardır ve imza kampanyasına Değerleri İnşa, Adalet ve Erdem, İsar Öğrenci Topluluğu, Umran Öğrenci Topluluğu, Sahn-ı Seman, Siyer Araştırma, İlim ve Medeniyet, Fihi Ma Fih, Genç Görüş, İnsani Yardım, Edebi Gençlik, Genç Gönüllüler başta olmak üzere birçok kulüp ve topluluk desteğini belirtmiştir. Üstelik akıllarınca bu isteklerini bilimsel temellere dayandırmaya çalışmışlardır. Bilimsellikten kasıt; karma eğitim sistemi uygulanmayan okulların başarısının daha yüksek olduğunu iddia etmek. Karma eğitimin öğrenci başarısı üzerindeki olumsuz etkisi ile ilgili bilimsel araştırmaların yapıldığı, bu konu hakkında tecrübeler olduğunu iddia etmişlerdir.AKP ve Fetullahçı Çetenin ganimet paylaşımında anlaşamamaları üzerine 15 Temmuz’daki kanlı hesaplaşmalarından sonra; AKP’nin zaferine zafer katıp, isteklerini daha kolay ve kanunsuz yapabilmesi için getirdiği olağanüstü hal ile bu örümcek kafalı yobazlar yıllardır bu kadar rahat dile getiremedikleri, çalışmasını yapamadıkları laiklik karşıtı propagandalarını apaçık yapmaya başladılar. Üniversitelerde yaptıkları bu çalışmalar, maalesef laiklik karşıtı propagandalarının sadece bir kolu.
Bildiğimiz üzere AB-D Emperyalistlerinin Ortadoğu ülkelerini parçalayıp kolayca sömürmek adına oluşturdukları Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) ve bu proje çevresinde geliştirdikleri Yeşil Kuşak - Siyasal İslam planının bir ayağı Türkiye’de AKP ve Fetullahçı Çete gibi yerli satılmışlar üzerinden yıllardır uygulanmakta. Yazının başında belirttiğimiz olay, ayrıca bunun öncesinde, gericilerin kendileri için sorun olan şeylere karşı yaptıklarının hepsinin arkasındaki temel neden tam olarak bu projedir. Yani bu kampanyanın arkasında olanlar, temiz dini duygulara sahip emekçi halklarımız veya öğrenciler değil; Emperyalist baş haydutlar ve onların satılmış yerli uşaklarıdır.
Ne üzücüdür ki bu kampanyanın çalışmasını yapan üniversite öğrencileri(!) yüzleri kızarmadan karma eğitimin kadınlar için daha zararlı olduğunu yazmışlardır. Okulların eğitim-bilim yuvaları olduğunu unutup, kendilerinin erkeklerin dikkatini dağıtma unsuru olarak görmüşlerdir. Erkekler ise bir nevi kendilerinin potansiyel tacizci olduklarını, kadınların eğitim almalarına engel olduklarını imzalamışlardır. Hâlihazırda şeriatla yönetilen Afganistan’da, İran’da, Suudi Arabistan’da kadınların kaçı okuyabiliyormuş, doktora gidebiliyormuş veya en basiti dışarı çıkabiliyormuş sormak gerek.
Şeriat ortaçağdır ve biz ortaçağ karanlığına geçit vermeyeceğiz! Bu sebeple bu şeriatçı güruhun imza kampanyasına ve diğer tüm yaptıkları gerici eylemlere karşı olduğumuzu her zaman korkusuzca söylüyoruz. Gençliği, bu amansız hainleri alaşağı etmek için Kurtuluş Partisi Gençliği safında mücadeleye davet ediyoruz.
Zafer bizlerin olacak! 25.10.2016

Şeriat Ortaçağdır
Halkız, Haklıyız, Yeneceğiz

İstanbul Üniversitesi'nden

Kurtuluş Partisi Gençliği

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Öneri/eleştiri ilet.