11 Mart 2016 Cuma

Yüreğimizde Yeşeren Bir Fidan: Berkin Elvan

     Bugün Emperyalizm ve yerli işbirlikçilerinin namussuzluklarını; halktan çalarak, halkı sömürerek elde ettikleri serveti daha uzun süre ellerinde tutabilmek için kendilerine köle ettikleri aylıklı katillerin, yani polislerin aldığı gencecik bir canın ölüm yıldönümü.

Bugün Berkin Elvan’ın ölümsüz bir halk şehidi olmasının ikinci yıldönümü.

Ekmek almaya giderken polislerin attığı gaz kapsülüyle başından vurulan ve 269 gün sonra aramızdan ayrılan bir arkadaşımız. Henüz 15 yaşında…

Ölümünden sonra milyonlarca insanı sokağa döken ve milyonlarca insanı ağlatan; bu katil, sömürücü sisteme karşı kinle dolduran bir halk çocuğudur Berkin Elvan. Bu yüzden en içten samimiyetimizle inanarak  ‘‘Berkin Elvan Ölümsüzdür; Berkin Elvan Onurumuzdur!’’ sloganı atmaktayız.

"İnsan ne ile yaşar?" İnsan para kazanmak için mi yaşar? 

İnsan sadece biyolojik olarak hayatını devam ettirmek için mi yaşar?

Elbette ki hayır. İnsan öncelikle insanca bir yaşama kavuşmak için mücadele eder. Haksızlıkları, sömürüyü ortadan kaldırmak için mücadele eder.
Berkin Elvan yoldaşımız da, AKP hükümetinin baskıcı dayatmalarına, ülkeyi gericileştirmek için yaptıkları çalışmalara isyan eden ve en son Gezi Parkı’nın yıkılması kararıyla isyana fiili boyut kazandıran işçi, küçükburjuva, memur, öğrenci, iktidardan hoşnutsuz ve aynı zamanda örgütsüz milyonların yarattığı şanlı Gezi İsyanımız döneminde acımasızca saldıran polisler tarafından katledildi. Berkin Elvan küçük yaşlarından itibaren zafer işareti dalgalandırmaya başlamıştı. Yani, o insanca yaşamı kendi şartlarınca anlamıştı.

  Bekin Elvan’ı 15 yaşında katleden caniler sadece onu öldürmekle kalmadı. Geçmişte de öldürüyorlardı şimdi de öldürmekten geri durmuyorlar.

Bir tarafın Vatan Savunması, diğer tarafın da Saray Savaşı dediği ve aslında BOP’ un bir adımı olan, yani bir ‘‘BOP savaşı’’ olan son operasyonlarla birlikte de küçük yaşta çocuklar katledilmekte. Her gün bombalar yağmakta. Çocuklar ya ölmekte, ya da yetim-öksüz kalmakta. Okula gidememekte. Hükümet eliyle ya da örgüt eliyle insanlar katledilmekte; yüzlerce eve ateş düşmekte.

Bunun temel sebebi ise Kapitalist sistemin son aşaması ve canavar dönemi olan emperyalizm'dir. Biz 15 yaşında katledilen Berkin Elvan’ın üzüntüsünü yaşarken ve onu anarken aynı zamanda bugün ve yarın çocukların bombalarla, silahlarla öldürülmemesi ya da açlıktan, ekonomik sorunlardan dolayı ölmemesi için anti-emperyalizm vurgusunu yapmak zorundayız. Her şekilde emperyalizm ve gericiliğe karşı olmalıyız.

  Berkin Elvan bir simgedir.  Berkin Elvan’ın sesine kulak vermeliyiz. Haksızlıklara, hukuksuzluklara karşı her daim örgütlü mücadele etmeliyiz. Yoksa Berkin Elvan’a olan borcumuzu ödememiş oluruz. 

"Belki yine gelirim

Sesime kulak veren olursa bir gün…"
 Dizelerindeki gibidir Berkin Elvan. Belki yine gelecek başka bir direniş destanıyla; başka bir büyük halk hareketiyle. Kim bilir…

 Biz Kurtuluş Partisi Gençliği olarak Berkin Elvan’a ve diğer tüm çocuklara yapılanların hesabını soracağız. Bunun için bulunduğumuz her alanda örgütlenme çalışmalarını daha hızlı daha hızlı sürdüreceğiz. Kendimiz başta olmak üzere geleceğin Kızıl Devrimcilerini yetiştireceğiz. İşkencede direniş destanı yazan Hikmet Kıvılcımlı’nın düşünce oğulları ve kızları olacağız.
Sözde bir cümle değildir. And olsun ki eninde sonunda halkların baş düşmanı olan AB-D emperyalistlerinden ve onların yerli işbirlikçilerinden, yaptıkları hırsızlıkların, katliamların hesabını soracağız. Ve Sosyalizm mücadelesini zafere ulaştıracağız.

Devrim Şehitleri Ölümsüzdür!
Yaşasın Gençliğin Devrimci Mücadelesi!
Berkin Elvan Onurumuzdur!
Kurtuluş Partisi Gençliği

 Halk Kurtuluşçu Liseliler

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Öneri/eleştiri ilet.