27 Ekim 2014 Pazartesi

Öğrencilerden Yemek Fiyatlarına Tepki

Kredi ve Yurtlar Kurumunun Adana’daki Erkek Öğrenci Yurdunda yemek fiyatlarının yüksek olmasına karşı öğrenciler “Yemekhaneyi Boykot” eylemi başlattılar.
Kredi Yurtlar Kurumu (KYK)’nin 2014 yılında yemek fiyat listesi açıklandı. Yemek fiyat listesinde bulunan yemeklerin fiyatları oldukça pahalı. KYK, yurtlarda kalan öğrencilere günlük yemek parası olarak 7.30 TL yardım yapıyor. Bu yardımın 2.30 TL’si sabah kahvaltısı 5 TL’si akşam yemeği olarak veriliyor. Ama bu yemek yardımı öğrencilerin karınlarını doyurmasını sağlamıyor. O yüzden öğrenciler günlük kendi ceplerinden para veriyorlar.

Bu duruma tepki gösteren Adana Erkek Öğrenci Yurdu öğrencileri yemekhaneyi boykot edip tepkilerini dile getirdiler. 20 Ekim saat 23.00’da yurdun bahçesinde bir araya gelip seslerini yurt görevlilerine duyurmak istediler.
Eylem sırasında Yurt müdürü Yurt’a gelerek öğrencilerle konuştu. Yetkililerin her zaman yaptığı gibi, Yurt Müdürü de sorunu çözmek için çaba sarf etmek yerine öğrencileri polis çağırıp dağıtmakla tehdit etti. Ama öğrenciler bu tehdide aldırmadı ve eylemlerine devam etti.
Eyleme kız yurdundan da destek geldi. Fakat görevliler kız yurdunda kalan öğrencileri engelleyerek dışarı çıkmalarına izin vermediler.
Öğrenciler, boykot eyleminin, yemek fiyatları düzelene kadar devam edeceğini söylediler.

Kurtuluş Yolu Gazetesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Öneri/eleştiri ilet.