1 Eylül 2012 Cumartesi

Devrim Yolunda Şehit Düşen Kızıl Karanfillerimizi Andık!

Üç Şehitler Tepesi diyoruz biz Şentepe’ye… Mahmut-İbo-Sadi Yoldaşların mücadelesiyle faşistlerin elinden kurtulmuş, yoksul gecekondu mahallesidir Şentepe. Mahmut-İbo-Sadi’den önce şen değildi, faşistler örgütlenmişti, yoksulluk ve zulüm hakimdi Şentepe’ye. İşte böyle bir ortamda atıldılar kavgaya üç kızıl karanfil. Mazlum halkımızın yüreğine umut oldular, faşistlere ve efendilerine korku saçtılar.
Finans-Kapital ve Tefeci-Bezirgân egemenler korku içinde kaldı. Şentepe kaybediliyordu, halk uyanış içindeydi. Çünkü üç kızıl güneş, Ustaları Hikmet Kıvılcımlı’nın teorisi ve pratiğinin ışığıyla aydınlatıyordu yoksul ve mazlum Şentepe’yi.
Kahpece katledildiler 31 Ağustos’u 01 Eylül’e bağlayan gecenin sabahında. Bedenleri yok olunca devrimci mücadeleleri bitecek sandılar faşist cellâtlar ve düzenin efendileri. Ama yanıldılar.
Bilmiyorlar ki, yiğitler katletmekle bitmez!

Bilmiyorlar ki, Hikmet Kıvılcımlı’nın düşünce oğulları ve kızları olan biz Halkın Kurtuluş Partililer; her 01 Eylül’de devrim şehitlerimizin, Üç Kızıl Karanfilimizin, Engin Yoldaş’ımızın mezarı başındayız!
Bilmiyorlar ki, devrim şehitlerimizden devraldığımız halkların kurtuluş mücadelesinde; bulunduğumuz her yerde sonunu düşünmeden kavgaya atılmaktayız!
Ant olsun ki Üç Şehitler’in ve devrim yolunda kaybettiğimiz tüm şehitlerimizin kanı yerde kalmayacak, İkinci Kurtuluş Savaşı’mızı zafere ulaştıracağız. Demokratik Halk İktidarını kuracağız. Üç Şehitlerin yürüdüğü yoldan sonumuzun ne olacağına aldırmadan yürüyeceğiz.
Bunu dosta da düşmana da karşı bir kez daha haykırmak için Mahmut-İbo-Sadi Yoldaşlar’ın mezarı başındaydık 1 Eylül’de; bunu haykırmak için Engin Yüzbaşıoğlu’nun mezarı başındaydık!
Gencecik yaşına rağmen Karşıyaka’da bir halk önderi olan Engin Yoldaş’ımızı, kızıl karanfilimizi nasıl her yıl anmayız?
03 Eylül 1979 günü faşist katiller tarafından kahpece arkasından vurulan ve sırtındaki kurşunlara rağmen yıkılmadan önce “Kahrolsun Faşistler!” diye haykıran Yoldaş’ımızın ve tüm devrim şehitlerinin bizlere bıraktığı onurlu bayrağı nasıl dalgalandırmayız?
Ne yiğitlik destanıdır bunlar ve ne mutludur Onlara!
Onların bizlere bıraktığı davayı sonuçlandırmak, devrimi zafere ulaştırıp sosyalist iktidarı kurup, onları gerçekten anmayı başarabilmek için, sizden devraldığımız kavgayı zaferle taçlandırdık diyebilmek için, bayrağı dimdik ayakta tutmak zorundayız.
Bu sene de kızıl karanfillerimizin mezarları başındaydık, her yıl olduğu gibi…
Tüm devrim şehitleri için saygı duruşuyla başladık etkinliğimize. Kurtuluş Partisi Gençliği’nden arkadaşlarımız anlattı onları bir kez daha bizlere.
Anıları mücadelemize yol göstermeye devam edecek!

 Devrim Şehitleri Ölümsüzdür!
Mahmut-İbo-Sadi Ölümsüzdür!
Engin Yoldaş Ölümsüzdür!
Mahmut-İbo-Sadi-Engin Onurumuzdur!
Yaşasın İkinci Kurtuluş Savaşımız!
Yaşasın Halkın Kurtuluş Partisi!”

Halkın Kurtuluş Partisi

Ankara İl Örgütü

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Öneri/eleştiri ilet.