5 Ocak 2017 Perşembe

Halk Kurtuluşçu Liseliler: Soygunculuk Bitmiyor, Şimdi Sıra Üniversite Adaylarında

AKP’giller’in Zam-Zulüm İmparatorluğu şimdi de üniversite sınavına girecek olanları gözüne kestirdi. AKP’giller her alanda yaptıkları zamlara bir yenisini daha eklediler. Bu sefer ki zammın konusu, artık her sene bir rutinmiş gibi yapılan ve öğrencilerin ne yazık ki alışmak zorunda bırakıldıkları, sınav ücretlerine gelen zamdı.

Geçen sene YGS 55 TL, LYS ise sınav başına 35 TL idi.

AKP’giller’i zaten yeterince yüksek olan bu fiyatlar kesmemiş olacak ki bu sene tekrardan bir zam yapıp YGS'yi 60 TL, LYS'yi ise sınav başına 40 TL yaptılar. Yani eğer bir öğrenci bu sınavların hepsine girmek isterse ödeyeceği ücret tamı tamına 260 TL olacak. Ülkemizde yoksulluk sınırı ücreti 5066 TL olmasına rağmen ve ailelerin çoğunun evine bu paranın yarısı bile etmeyen asgari ücret 1404 TL girerken, bir de sınav ücretlerinde zam yapıyorlar.
Böylece, zaten yoksullukla boğuşan halkımızın durumunu iyice zora sokuyorlar AKP’giller ve onun ÖSYM'si. Yoksulun alın yazısını daha çocukluktan, gençlikten kendileri yazmaya kalkıyorlar. Bütün bu zamlarla -zaten bütün emekçi ailelerin omuzlarında bir yük olan- okul masraflarıyla, kurslarla “Eğitim ve başarı sadece zenginin hakkı, emekçi çocukları kendi anaları-babaları gibi çalışsın, biz de yolumuza bakalım.” diyorlar.

Günden güne gericileşen ve laiklikten adım adım uzaklaştırılan bu eğitim sisteminde, gençlerin kafasını bilimsellikten tamamen uzaklaştırıp gericileştirerek, kendi dindar ve kindar nesillerini yetiştirme projelerine hayata geçiriyor AKP’giller.

Genç yaşta insanların kafasını Muaviye-Yezid dini ile afyonluyorlar ve kendilerinin geleceğini bir anlamda sağlama almaya çalışıyor AKP’giller.

O yüzden elleri hep çocuklarda, gençlerde... Onları kandırıp, aldattıklarını sanıyorlar; ancak elbet onların bu zalim ve acımasız düzenlerinin de sonu gelecek. Çocuklar, gençler, yaşlılar anlayacak AKP’giller’in kendilerini kandırdığını. Ve o gün geldiğinde bizler de onları ve onların oluşturduğu bu gerici eğitim sistemini tümüyle kaldırıp yerine demokratik, laik, parasız ve anadilde eğitimi getireceğiz. Gençlerimizin kafasını gerici düşüncelerle değil, bilimsel görüşler ışığında dolduracağız. Eninde sonunda kazanacağız! 05.01.2017

Yaşasın Demokratik, Laik, Parasız ve Anadilde Eğitim Mücadelemiz
Yaşasın Laiklik, Kahrolsun Ortaçağcı Gericilik


Halk Kurtuluşçu Liseliler

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Öneri/eleştiri ilet.