27 Aralık 2014 Cumartesi

Halk Kurtuluşçu Gençlik Eğitimde Gericilik ve Laiklik karşıtı uygulamalar konulu Forum gerçekleştirdi

YÖK Başkanı’nın Nakşibendi tarikatının “şeyhini” ziyaret ettiği, ahlak eğitimi maskesi ile CIA islamı eğitiminin okul öncesi eğitim kurumlarına kadar sokulduğu, azgın ve açıktan yürütülen gericilik yıllarını yaşıyoruz. Fethullah Gülen ve Tayyipgiller eli ile yürütülen CIA patentli “Ergenekon ve Balyoz” operasyonları, Ortaçağcı gericilik önündeki en örgütlü güç olan ordudaki yurtsever ve laik komutanları ekarte ederek Türk Ordusu’nu kıpırdayamaz hale getirdi. Gericiliğin bu denli pervasızca hareket edebilmesinin en etkin nedeni budur.
Birinci Kuvayimilliye kazanımı olan, eksik de olsa başta kadınlarımız olmak üzere halkımıza çok şey kazandıran Laikliği savunmak, devrimci, yurtsever her hareketin birincil görevleridendir. Çünkü laikliğin silinmesi için, halkın uyuşturularak kolay yutulur lokma haline gelmesi için yürütülen projenin sahibi emperyalizmdir.
Bu bilinçle, Halk Kurtuluşçu Gençlik’in örgütlediği foruma Yargıçlar Sendikası Genel Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu, , Türkiye Öğrenci Velileri İşbirliği Derneği Başkanı Feray Atalay, Ankara Cumhuriyet Okurları Derneği Dönem Sözcüsü Haluk Yalvaç, Tüm Öğretim Elemanları Derneğİ yönetim Kurulu üyesi Suay Karaman, Mersin Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Özler Çakır, Gaizantep Üniversitesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Ercan Küçükosmanoğlu’nun konuk konuşmacı olarak katıldı.
20 Aralık cumartesi günü Ankara’da Türk Hukuk Kurumu Salonu’nda gerçekleşen etkinlik sabahı, HKP’nin de katıldığı Eğitim-İş Sendikası’nın düzenlediği “Emeğe Saygı ve Laik Eğitim” eylemine polisin saldırısı sonucu gözaltına alınan Eğitim-İş Genel Başkanı Veli Demir adına Birleşik Kamu İş-Konfederasyonu MYK Üyesi Barış Düdü konuşma yaptı.
Halk Kurtuluşçu Gençlik’in Türkiye’nin dört bir yanından gelen temsilcileri söz alarak coşkulu konuşmalar yaptılar.
Sabahki eylemde gözaltına alınan HKP İstanbul İl Başkanı Pınar Akbina, gözaltı sonrası etkinliğe katılarak söz aldı ve Laiklik için verilecek mücadelenin tüm gereklerinin HKP tarafından hakkıyla yerine getirileceğini ifade eden coşkulu bir konuşma yaptı.
Forum; Halk Kurtuluşçu Gençlik’in “Yaşasın İkinci Kurtuluş Savaşımız”, “Halkız Haklıyız-Kazanacağız” sloganlarıyla ve örgütlü mücadele çağrılarıyla son buldu.
 Kurtuluş Partisi Gençliği

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Öneri/eleştiri ilet.