9 Eylül 2014 Salı

Üç Kızıl Karanfil’e İstanbul’da söz verdik: Mücadeleniz zafere ulaşacak!


1 Eylül 1978 tarihinde Parababalarının faşist çeteleri tarafından katledilen Mahmut Çal, İbrahim Uzun, Sadi Okçuoğlu Yoldaşları, 7 Eylül 2014 tarihinde İl Merkezi’nde düzenlediğimiz etkinlikle andık.

Etkinlikten önce, İl Gençliğinden Elif Çıngı Yoldaş, Mecidiyeköy’de yaşanan işçi katliamını protesto için yapılan çağrıya katılacağımızı belirterek, etkinliğin belirlenen süreden önce bitirileceğini aktardı.

İşçi Yoldaşımız Erol Çağ, hazırladığı konuşmasında katledilen üç kızıl karanfilin yaşamı, mücadelesi ve Şentepe’yi faşistlerden arındırmasını anlattı. Erol Yoldaş, Halkın Kurtuluş mücadelesinde aramızdan bedence ayrılmış olan yoldaşlarımızın adlarını anarak, tüm şehitlerimizin mücadelemizde yaşadığını vurguladı. Erol Yoldaş konuşmasında Türkiye ve dünyadaki olaylara ilişkin değerlendirmeleri ile konuşmasını sonlandırdı.

Değerlendirme sonrası söz alan Başkanlık Kurulu Üyemiz Ali Serdar Çıngı Yoldaş, gündüz okuldaki örgütlenmede, akşam faşistlere karşı mücadelede Mahmut-İbo-Sadi Yoldaşların dinlenmeden mücadeleye devam ettiğini belirtti ve Şentepe’de faşistlerin elinden alınan binanın İşsizlik ve Pahalılıkla Savaş Derneği’ne nasıl dönüştürüldüğünü detayları ile anlattı.

Ali Serdar Yoldaş, Kurtuluş Partililerin devrimci önderlerini örnek alarak mücadeleye devam edeceğini ve en sonunda kazanacaklarını vurguladı.

Partimiz duvarları şehitlerimizin fotoğrafları, kızıl karanfiller ve “Selam Olsun Bizden Önce Geçene, Selam Olsun Savaşırken Düşene” pankartı ile donatıldı.

Anmanın ardından Mecidiyeköy’deki eyleme katıldık.

İstanbul’dan Kurtuluş Partililer

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Öneri/eleştiri ilet.