9 Mayıs 2014 Cuma

Halkın Kurtuluş Partisi Üç Fidan’ın Mezarı Başında…

Üç Fidan Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan Ve Hüseyin İnan’dan Gezi Şehitlerine Savaş Sürüyor!

Deniz Gezmiş-Yusuf Arslan-Hüseyin İnan Halkların Kurtuluşu uğruna göğüslediler ölümü, karanlık gecelerde tutuşan yıldız oldular.

Üç Fidanımız serçe gibi sürekli yürek tıpırtısı içinde, tosbağa gibi kıyıda köşede sinerek-gizlenerek-saklanarak yaşamadılar, yüreklerinin emrettiklerinden kaçmadılar. O yüreklerin emrettikleri, canlarından çok sevdikleri Emekçi Halkların Kurtuluşu için mücadeleyi yükseltmekti. Ve yükselttiler mücadeleyi. Bu üç yiğit devrimci “En sekmez luverin namlusundan fırlayarak” Üniversite işgalleri, ABD Emperyalizminin simgesi 6’ncı Filo’yu protesto eylemleri, işçi-köylü eylemleri, Tam Bağımsızlıkçı Mustafa Kemal Yürüyüşlerini gerçekleştirdiler. İnsan olarak doğmuş olmanın hakkını verdiler.


Ne diyordu Deniz:

“İnsanlar doğar, büyür, yaşar, ölürler, önemli olan çok fazla yaşamak değil, yaşadığı süre içinde fazla şeyler yapabilmektir.”

Fidel diyor ki:

“İnsan, şöyle ya da böyle ölecek; önemli olan sırtın düşmana dönük olarak ölünmemesidir.”

Kıvılcımlı Usta diyor ki:

“Görev yapıyorduk, muhallebi değil... Görev yapmada çok iyi biliyoruz; vurmak da vardır, vurulmak da. Hepsi vız gelir ve de gelmelidir.”

Kısa yaşamlarına büyük mücadeleler sığdırdılar, sırtları düşmana dönük ölmediler, vurmayı da vurulmayı da, insanlık davası uğruna asılmayı da, “bize vız gelir” diyerek karşıladılar. Devrim neferi üç yiğit, sloganlarla koştular ölümsüzlüğe.

Yiğitçe, başları dimdik karşılarlarken ölümü, merhaba dediler ölümsüzlüğe.

Aradan geçen 42 yıl Denizler’i, Hüseyinler’i, Yusuflar’ı, Mahirler’i, çoğalttıkça çoğalttı. Ulu bir çınar gibi Halkların gönlüne kök salan bu neferler, her geçen gün artan bir özlem ve sevgiyle anılıyorlar.

Halkın Kurtuluş Partisi olarak Karşıyaka Mezarlığı’nda 06.05.2014 tarihinde saat 12:30’da üç fidanın mezarları başındaydık. Saygı duruşu ile başlayan anma Kurtuluş Partisi Gençliği’nin yaptığı basın açıklaması ile devam etti. Devrim andı içildikten sonra 12 Eylül Faşizmine giden yolda, ilk yargısız infazlardan olan, Ankara’da 1 Eylül 1978’de katledilen Yoldaşlarımız Mahmut-İbo-Sadi Yoldaş’larımızın ve yine faşistlerce, arkadan kalleşçe katledilen Engin Yüzbaşıoğlu Yoldaş’ın mezarını ziyaret ederek saygı duruşunda bulunduk. Sık Sık, “Deniz, Yusuf, Hüseyin Ölümsüzdür!”, “Yeni Sevr’e Karşı Yaşasın İkinci Kurtuluş Savaşımız!”, “Emperyalistler, İşbirlikçiler, Geldikleri Gibi Gidecekler!” sloganlarının atıldığı anma etkinliği “Deniz’lere Sözümüz Devrim Olacak” sloganıyla son buldu.

Halkın Kurtuluş Partisi Gençliği

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Öneri/eleştiri ilet.