18 Ocak 2014 Cumartesi

ÖSYM mezbahanesi, gençliğin geleceği ile oynamaya devam ediyor

Üç yıl önce üniversiteye giriş sınavları ile birlikte foyaları çıktı ortaya. Sınavı iptal etmedikleri gibi, utanmazca "yanlışlık oldu" diyerek savunma yaptılar. ÖSYM'nin adı ve yönetimi değiştikten sonra hemen hemen her sınavda bir hata çıkmaya başladı. Sorumlular hala görev başında olunca, bir hata da 2013'de yapılan SBS sınavında yaşandı.

SBS sınavları sırasında yapılan İngilizce ve Almanca sınavlarının cevap anahtarları karıştırılınca, 718 öğrencinin sınavının yanlış hesaplandığı ortaya çıktı. Mahkeme bu yanlışlık sonucunda tüm SBS sonuçlarının iptal edildiğini ilan etti. Hem de sınavdan 6 ay sonra, bütün hazırlık ve 9. sınıf öğrencileri yarı dönem karnesi almaya hazırlanırken! Yine kameraların karşısına çıkıp "yanlışlık olmuş, öğrencilerimizi ve velilerimizi mağdur etmeyeceğiz" diye utanmadan açıklama yaptılar. Bu zamandan sonra açıklama bile yapmadan istifa edecekleri yerde, hala mahkemeye itiraz hakları olduğunu söylüyorlar.

Tayyipgillerin yolsuzluk, rüşvet, adam kayırma, kopyacılık ve şifrecilik dolu iktidarının, ülkeyi yönetemez hale geldiğinin bir kanıtıdır bu olay. Ancak bu sırada gençliğin yaşamını karartmaya ve onların çabalarını hiç etmeye kimsenin hakkı yoktur. Hala anıları sıcak olan, Jön Türk gelenekli gençliğimizin en ön safta olduğu Taksim-Gezi isyanımız, Tayyipgillerin bu yüzsüzlüklerine ilk tokat oldu. Tayyipgillerin "beceriksizlik bürosu" haline gelen emek hırsızı ÖSYM ise gençliğin yumruğunu yüzünde hissedecektir. Gençlik, bu beceriksizliğin mimarlarından mutlaka hesap soracak ve onları devirecektir.

Kurtuluş Partisi Gençliği'nden bir yoldaş 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Öneri/eleştiri ilet.